Da li se Liverpool vraća na stare staze??

ČET, 30.01.2014. u 12:02
POGLEDA 1341

Godina 1990. Liverpool je te godine osvojio zadnji naslov prvaka Engleske. Ko bi rekao da do danas klub iz Liverpoola neće osvojiti prvo mjesto, a prošle su već 24 godine. No ove godine se možda i dogodi čudo. Liverpool dugo nije imao ovako dobru momčad, posloženu jako dobro, koja svojom igrom tjera najveće pesimiste da se zapitaju, pa da li je došlo i naše vrijeme?

Liverpool je u svojoj povijesti osvojio 18 trofeja prvaka Engleske, te je do prije dvije godine bio najtrofejniji klub na otoku ali ga je pretekao Manchester United koji je osvojio dva prvenstva više. Ali je zato klub sa najviše osvojenih bodova u najstarijoj ligi na svijetu.

Liverpool je klub sa velikom poviješću, ali samo je na tome ostalo, navijači zadnjih desetak godina pričaju samo o prošlim vremenima te se nadaju da će uskoro doći i njihov dan, kada će podignuti pokal prvaka Engleske.

Pet puta si bili pobjednici nogometne Lige Prvaka, posljednji put 2005. u Istanbulu, u finalu koje će se pamtiti kao jedno od najstresnijih i najemotivnijih finala ikad. Igrali su Milan i Liverpool, Milan je vodio 3:0, da bi se u drugom poluvremenu dogodilo čudo. Liverpool je preokrenuo, završilo je 3:3 u regularnom dijelu, a onda su na jedanaesterce pobijedili i zavladala je potpuna euforija.

Tri puta su bili pobjednici Kupa UEFA, današnje Europske Lige, a također su tri puta bili osvajači Europskog Superkupa. Sedam puta su bili osvajači FA Cupa, a osam puta osvajači Engleskog Liga Cupa. Engleski Super kup su osvojili čak petnaest puta.

No vratimo se u sadašnjost. Liverpool ovu sezonu igra kao nikad dosad. Trener Brendan Rodgers radi nevjerovatno dobar posao. Nismo odavno vidjeli Liverpool da igra tako dobro, brzo, atraktivno, a tome sigurno pridonosi napadački tandem Luis Suarez i Daniel Sturridge, te iza njih jako dobro ukomponirani Coutinho, Henderson te naravno neizostavni kapetan Steven Gerrard. Liverpool je trenutno na četvrtom mjestu, ima sedam bodova manje od prvog Manchester Citya, no Redsi još imaju igrati utakmice protiv Arsenala, Uniteda, Tottenhama i Citya ali sve utakmice igraju na svom Anfieldu, a kad se sjetimo kako je prije dva dana prošao njihov najveći rival Everton, baš na Anfieldu, imamo razloga za optimizam. A ako i ne bude titule ove sezone, iz Kopa se neće prestati oriti «You'll newer walk alone»! Evo video, podsjetnik na posljednji Merseyside derbi i veliku pobjedu Liverpoola.