Kinoteka Zlatna vrata - program za svibanj 2014.

SRI, 30.04.2014. u 16:28
POGLEDA 2295

PON 5. 5. 19.00 h: ODGOVOR JE LJUBAV – A PITANJE? , 2013. Matko Perić, 45 min. / OBILJEŽAVANJE NACIONALNOG DANA OSOBA SA CEREBRALNOM PARALIZOM

UTO 6. 5. 20.00 h: TALIJANSKI TERMIN - PUTUJEM SAMA / Viaggio sola, 2013. Maria Sole Tognazzi, 85 min.


SRI 7. 5. PROGRAM ZA SV. DUJU :

16.00 h: ELEMENT FILM PREDSTAVLJA RADOVE POLAZNIKA FILMSKE RADIONICE „IZRAZI SE FILMOM“ (cca 82 min.)
1. VELIKO OTVARANJE (Luka Talijan, Pero Šimundža, Jure Luetić, Viktor Vegan, Dominik Škorić, Dominik Pavić, Frane Letica, Marieta Jukić, Vlado Luetić, Monika Tolj, cca 22')
2. JEDNOM DAVNO, U SADAŠNJEM VREMENU (Klara Rastović, Roberto Žmirić, Hana Perković, Maja Elez, Toni Mihaljević Tolj, Dino Mihaljević Tolj, Dora Letica, Rina Miočić, Lena Stojković, Nina Munitić, Karlo Marasović, cca 13')
3. OVO JE POSEBAN DAN, OSJEĆAM (Željana Pelja, Tia Kalinić, Klara Rastović, Lena Stojković, Nina Pitalo, Dora Letica, cca 8')
4. IZLET (Monika Tolj, Luka Mijalković, Roko Dumanić, Luka Galić, Viktor Vegan, Antonela Buntić, Luka Talijan, Jure Luetić, Katarina Sedej, Ante Tešija, Lena Stojković, Karlo Marasović, Nina Pitalo, cca 28')
5. MAMA ZAŠTO SI TAKVA (Franko Jakovčević, Viviana Jepure, Dominik Belančić, Dora Letica, Karlo Marasović, Dino Mihaljević Tolj, Klara Rastović, Bepo Rončević, Roberto Žmirić, cca 11')

18.00 h: PANORAMSKE SLIKE SPLITA (cca 45') (Fotoakademija Split / Zoran Erceg)

19.00 h: PJESMA S JADRANA (Lied der Adria, 1937., Hanns Beck-Gaden / glazba: Ivo Tijardović, cca 21') (KZV/Udruga Kinofon)



ČET 8. 5. 17.30 h: OPROŠTAJ / Oproštaj, 2013. Dan Oki, 80 min.

ČET 8. 5. 20.00 h: MOJ ZANAT , 2013. Mladen Matičević, 72 min.


PET 9. 5. 17.30 h: MOJ ZANAT , 2013. Mladen Matičević, 72 min.

PET 9. 5. 20.00 h: OPROŠTAJ / Oproštaj, 2013. Dan Oki, 80 min.


SUB 10. 5. 17.30 h: OPROŠTAJ / Oproštaj, 2013. Dan Oki, 80 min.

SUB 10. 5. 20.00 h: MOJ ZANAT , 2013. Mladen Matičević, 72 min.


UTO 13. 5. 17.30 h: OPROŠTAJ / Oproštaj, 2013. Dan Oki, 80 min.

UTO 13. 5. 20.00 h: TALIJANSKI TERMIN - PRELIJEPI LEPTIRI / Bellas mariposas, 2012. Salvatore Mereu, 100 min.


SRI 14. 5. 17.30 h: MOJ ZANAT , 2013. Mladen Matičević, 72 min.


SRI 14. 5. 20.00 h: OPROŠTAJ / Oproštaj, 2013. Dan Oki, 80 min.


* ČET 15. 5. 17.30 h: TRUFFAUT U KINOTECI: POSLJEDNJI METRO / Le Dernier métro / The Last Metro, 1980. François Truffaut, 133 min.

* ČET 15. 5. 20.00 h: TRUFFAUT U KINOTECI: JULES I JIM / Jules et Jim, 1961. François Truffaut, 105 min.


* PET 16. 5. 17.30 h: TRUFFAUT U KINOTECI: JULES I JIM / Jules et Jim, 1961. François Truffaut, 105 min.

* PET 16. 5. 20.00 h: TRUFFAUT U KINOTECI: 400 UDARACA / Les 400 coups / The 400 Blows, 1959. François Truffaut, 93 min.


* SUB 17. 5. 17.30 h: TRUFFAUT U KINOTECI: 400 UDARACA / Les 400 coups / The 400 Blows, 1959. François Truffaut, 93 min.

* SUB 17. 5. 20.00 h: TRUFFAUT U KINOTECI: POSLJEDNJI METRO / Le Dernier métro / The Last Metro, 1980. François Truffaut, 133 min.


UTO 20. 5. 20.00 h: TALIJANSKI TERMIN: OTKRIVANJE ZORE / La scoperta dell'alba, 2012. Susanna Nicchiarelli, 95 min.




OTVORENA VRATA: Svjetski dan kulturne raznolikosti za uspostavljanje dijaloga i doprinos razvoju

SRI 21. 5. 08.00 h: PUT NA MJESEC / Le voyage dans la lune / A Trip to the Moon, 1902. Georges Méliès, 13 min.

SRI 21. 5. 08.20 h: ČISTAČI CIPELA / Sciuscià (Ragazzi) / Shoeshine, 1946. Vittorio De Sica, 93 min.

SRI 21. 5. 10.00 h: PRINCEZA MONONOKE / Mononoke-Hime, 1997. Hayao Miyazaki, 134 min.

SRI 21. 5. 12.30 h: VUKOVAR MOJE MLADOSTI , 2013. dokumentarni film Leona Rizmaula, 27 min.

SRI 21. 5. 13.15 h: DRUGA STRANA WELLESA , 2005. dokumentarni film Leona Rizmaula i Daniela Rafaelića, 67 min.

SRI 21. 5. 14.30 h: DOKTRINA ŠOKA / The Shock Doctrine, 2010. Mat Whitecross & Michael Winterbottom, 78 min.

SRI 21. 5. 16.00 h: KRVAVO PRIJESTOLJE / Kumonosu-jô / Throne of Blood, 1957. Akira Kurosawa, 110 min.

SRI 21. 5. 18.00 h: RIM OTVORENI GRAD / Roma città aperta / Rome, Open City, 1945. Roberto Rossellini, 104 min.

SRI 21. 5. 20.00 h: PUT NA MJESEC / Le voyage dans la lune / A Trip to the Moon, 1902. Georges Méliès, 13 min.


ČET 22. 5. 17.30 h: ST-DOKUART 9: DUH ČETRDESET I PETE / The Spirit of '45, 2013. Ken Loach, 94 min.

ČET 22. 5. 20.00 h: ST-DOKUART 9: MAMA EVROPA / Mother Europe, 2012. Petra Seliškar, 80 min.


PET 23. 5. 17.30 h: ST-DOKUART 9: SUTRA / Zavtra / Tomorrow, 2012. Andrej Grjazev, 90 min.

PET 23. 5. 20.00 h: ST-DOKUART 9: DUH ČETRDESET I PETE / The Spirit of '45, 2013. Ken Loach, 94 min.


SUB 24. 5. 17.30 h: ST-DOKUART 9: MAMA EVROPA / Mother Europe, 2012. Petra Seliškar, 80 min.

SUB 24. 5. 20.00 h: ST-DOKUART 9: SUTRA / Zavtra / Tomorrow, 2012. Andrej Grjazev, 90 min.


UTO 27.5. 17.30 h: ST-DOKUART 9: DUH ČETRDESET I PETE / The Spirit of '45, 2013. Ken Loach, 94 min.

UTO 27.5. 20.00 h: TALIJANSKI TERMIN: ŽIVJELA SLOBODA / Viva la libertà, 2013. Roberto Andò, 100 min.


SRI 28. 5. 17.30 h: ST-DOKUART 9: SUTRA / Zavtra / Tomorrow, 2012. Andrej Grjazev, 90 min.

SRI 28. 5. 20.00 h: ST-DOKUART 9: MAMA EVROPA / Mother Europe, 2012. Petra Seliškar, 80 min.


ČET 29. 5. 17.30 h: ST-DOKUART 9: MAMA EVROPA / Mother Europe, 2012. Petra Seliškar, 80 min.

ČET 29. 5. 20.00 h: ST-DOKUART 9: DUH ČETRDESET I PETE / The Spirit of '45, 2013. Ken Loach, 94 min.


PET 30. 5. 17.30 h: ST-DOKUART 9: DUH ČETRDESET I PETE / The Spirit of '45, 2013. Ken Loach, 94 min.

PET 30. 5. 20.00 h: ST-DOKUART 9: SUTRA / Zavtra / Tomorrow, 2012. Andrej Grjazev, 90 min.


SUB 31. 5. 17.30 h: ST-DOKUART 9: SUTRA / Zavtra / Tomorrow, 2012. Andrej Grjazev, 90 min.

SUB 31. 5. 20.00 h: ST-DOKUART 9: MAMA EVROPA / Mother Europe, 2012. Petra Seliškar, 80 min.


Napomena:
PROGRAM ZA SV. DUJU 7.5. – ulaz slobodan
DAN OTVORENIH VRATA 21.5. – ulaz slobodan
* KLASIKA



OSTALI DOGAĐAJI:

SUB 3. 5. 19.00 h: GRAD SPLIT / SIMFONIJA RAZLIČITOSTI: KONCERT MEĐURELIGIJSKOG ZBORA

PON 5. 5. 19.00 h: OBILJEŽAVANJE NACIONALNOG DANA OSOBA SA CEREBRALNOM PARALIZOM: ODGOVOR JE LJUBAV – A PITANJE? , 2013. Matko Perić, 45 min.

PON 12. 5. 19.00 h: TRIBINA: PONEDJELJKOM PAMETNO

PON 19. 5. 20.00 h: SAVEZ GLUHO-SLIJEPIH

PON 26. 5. 19.00 h: PREDSTAVA UMJETNIČKE GIMNAZIJE (ARS ANIMAE / Željka Milošević Paro)

PON 19. 5. 18.00 h: PROMOCIJA KNJIGE / Dragan Markovina: Između crvenog i crnog - Split i Mostar u kulturi sjećanja





Slika 1: rokolomotiva.com

Comments


Brodarica NET je web sjedište koje na jednom
mjestu okuplja lokalnu grupu pouzdanih i kvalitetnih poduzetnika i pojedinaca s kojima će članovi i posjetitelji moći ostvariti interaktivnu komunikaciju.



Copyright 2013 brodarica.net
Brodarica.net nije odgovorna za sadržaj eksternih web stranica.
Oglašavajte kod nas O brodarici.net Kontakt Uvjeti korištenja Privatnost podataka